Schneider Electric →
← Altivar Machine ATV340 ve tüm modeller
Schneider Electric ATV340D11N4
Değişken hızlı sürücü
ATV340D11N4, Schneider Electric Altivar Machine ATV340 Değişken hızlı sürücü modelidir. Fiyat, stok ve teslim bilgisi için teklif isteyebilirsiniz.
- Model kodu
- ATV340D11N4
- Seri
- Altivar Machine ATV340
- Ürün grubu
- Motor sürücüleri
TEKNİK BAKIŞ
ATV340D11N4 teknik özellikleri
| Ürün serisi | Altivar Machine ATV340 |
|---|---|
| Ürün Ya da Bileşen Tipi | Değişken hızlı sürücü |
| Ürüne özel uygulama | Makine |
| Montaj Tipi | Pano montajı |
| Model | Standart tip |
| Haberleşme Port Protokolü | Modbus seri |
| Seçenek kartı | Iletişim modülü, Profibus DP V1 · Iletişim modülü, Profinet · Iletişim modülü, DeviceNet · Iletişim modülü, CANopen · Iletişim modülü, EtherCAT |
| Fazların Ağ Sayısı | 3 faz |
| Besleme frekansı | 50...60 Hz +/- 5 % |
| [Us] nominal besleme gerilimi | 380...480 V % - 15...10 |
| Nominal çıkış akımı | 24.0 A |
| Motor gücü kW | 15 kW için normal şart · 11 kW için Ağır şart |
| Motor gücü hp | 20 hp için normal şart · 15 hp için Ağır şart |
| EMC filtresi | Sınıf C3 EMC filtresi entegre |
| IP koruma sınıfı | IP20 |
| Dijital giriş sayısı | 5 |
| Dijital giriş tipi | PTI darbe girişi olarak programlanabilir: 0…30 kHz, 24 V DC (30 V) · DI1...DI5 programlanabilir, 24 V DC (30 V), empedans: 3.5 kOhm |
| Önceden ayarlı hız sayısı | 16 önceden ayarlı hız |
| Dijital çıkış sayısı | 2.0 |
| Dijital çıkış tipi | Programmable output DQ1, DQ2 30 V DC 100 mA |
| Analog giriş sayısı | 2 |
| Analog giriş tipi | AI1 yazılım-yapılandırılabilir akım: 0...20 mA, empedans: 250 Ohm, çözünürlük 12 bit · AI1 software-configurable temperature probe or water level sensor · AI1 yazılım-yapılandırılabilir gerilim: 0...10 V DC, empedans: 31.5 kOhm, çözünürlük 12 bit · AI2 yazılım-yapılandırılabilir gerilim: - 10...10 V DC, empedans: 31.5 kOhm, çözünürlük 12 bit |
| Analog çıkış sayısı | 1 |
| Analog çıkış tipi | Yazılım-yapılandırılabilir gerilim AQ1: 0...10 V DC empedans 470 Ohm, çözünürlük 10 bit · Yazılım-yapılandırılabilir akım AQ1: 0...20 mA empedans 500 Ohm, çözünürlük 10 bit |
| Röle çıkış sayısı | 2 |
| Çıkış gerilimi | <= güç besleme gerilimi |
| Röle çıkış tipi | Röle çıkışları R1A · Röle çıkışları R1C elektriksel dayanıklılık 100000 cycles · Röle çıkışları R2A · Röle çıkışları R2C elektriksel dayanıklılık 100000 cycles |
| Maksimum anahtarlama akımı | Röle çıkışı R1C üzerinde dirençli yük, cos phi = 1: 3 A -de 250 V AC · Röle çıkışı R1C üzerinde dirençli yük, cos phi = 1: 3 A -de 30 V DC · Röle çıkışı R1C üzerinde endüktif yük, cos phi = 0.4 ve L/R = 7 ms: 2 A -de 250 V AC · Röle çıkışı R1C üzerinde endüktif yük, cos phi = 0.4 ve L/R = 7 ms: 2 A -de 30 V DC · Röle çıkışı R2C üzerinde dirençli yük, cos phi = 1: 5 A -de 250 V AC · Röle çıkışı R2C üzerinde dirençli yük, cos phi = 1: 5 A -de 30 V DC · Röle çıkışı R2C üzerinde endüktif yük, cos phi = 0.4 ve L/R = 7 ms: 2 A -de 250 V AC · Röle çıkışı R2C üzerinde endüktif yük, cos phi = 0.4 ve L/R = 7 ms: 2 A -de 30 V DC |
| Minimum anahtarlama akımı | Röle çıkışı R1B: 5 mA -de 24 V DC · Röle çıkışı R2C: 5 mA -de 24 V DC |
| Fiziksel arayüz | 2 telli RS 485 |
| Konnektör Tipi | 1 RJ45 |
| Erişim yöntemi | Slave Modbus RTU |
| Iletim hızı | 4.8 kbit/sn · 9.6 kbit/sn · 19.2 kbit/sn · 38.4 kbit/sn |
| Iletim çerçevesi | RTU |
| Adreslerin sayısı | 1…247 |
| Veri biçimi | 8 bit, yapılandırılabilir tek, çift veya paritesiz |
| Polarizasyon tipi | Empedans yok |
| 4 kadranlı çalışma mümkün | Doğru |
| Asenkron motor kontrol profili | Optimum moment modu · Değişken moment standardı · Sabit tork standartı |
| Senkron motor kontrol profili | Sabit mıknatıslı motor · Relüktans motor |
| Kirletme derecesi | 2 'e uygunIEC 61800-5-1 |
| Maksimum çıkış frekansı | 0.599 kHz |
| Hızlanma ve yavaşlama rampaları | 0.01...9999 sn arasında ayrı olarak doğrusal ayarlanabilir · S, U veya özelleştirilmiş |
| Motor kayma kompanzasyonu | Sürekli mıknatıslı motor yasasında bulunmaz · Ayarlanabilir · Bastırılabilir · Otomatik her türlü yük |
| Anahtarlama frekansı | 2...16 kHz ayarlanabilir · 4...16 kHz değer kaybı faktörü ile |
| Nominal anahtarlama frekansı | 4 kHz |
| Durana kadar frenleme | DC enjeksiyon ile |
| Fren kesici entegre | Doğru |
| Hat akımı | 28.8 A -de 380 V (normal şart) · 23.0 A -de 480 V (normal şart) · 34.7 A -de 380 V (Ağır şart) · 27.7 A -de 480 V (Ağır şart) |
| Hat akımı | 34.7 A -de 380 V hat bobini olmadan (Ağır şart) · 27.7 A -de 480 V hat bobini olmadan (Ağır şart) · 33.9 A -de 380 V harici hat bobini ile (normal şart) · 27.2 A -de 480 V harici hat bobini ile (normal şart) · 35.1 A -de 380 V harici hat bobini ile (Ağır şart) · 27.8 A -de 480 V harici hat bobini ile (Ağır şart) |
| Maksimum Giriş Akımı | 34.7 A |
| Maksimum çıkış voltajı | 480 V |
| Görünen güç | 22.7 kVA -de 480 V (normal şart) · 23 kVA -de 480 V (Ağır şart) |
| Maksimum geçici akım | 35.2 A süresince 60 s (normal şart) · 36 A süresince 60 s (Ağır şart) · 43.2 A süresince 2 s (normal şart) · 43 A süresince 2 s (Ağır şart) |
| Elektrikli bağlantı | Vidalı terminal, kelepçeleme kapasitesi: 0.2...2.5 mm² için kontrol · Vidalı terminal, kelepçeleme kapasitesi: 4...25 mm² için line side · Vidalı terminal, kelepçeleme kapasitesi: 4...25 mm² için DC barası · Vidalı terminal, kelepçeleme kapasitesi: 2.5...25 mm² için motor |
| Muhtemel hat Isc | 22 kA |
| Yüksek aşırı yükte temel yük akımı | 24.0 A |
| Düşük aşırı yükte temel yük akımı | 32.0 A |
| W cinsinden güç dağılımı | Doğal konveksiyon: 13 W -de 380 V 4 kHz (Ağır şart) · Zorlamalı konveksiyon: 241 W -de 380 V 4 kHz (Ağır şart) · Doğal konveksiyon: 16 W -de 380 V 4 kHz (normal şart) · Zorlamalı konveksiyon: 311 W -de 380 V 4 kHz (normal şart) |
| Elektrikli bağlantı | Kontrol: vidalı terminal 0.2...2.5 mm²/AWG 24...AWG 12 · Hat tarafı: vidalı terminal 4...25 mm²/10 AWG...3 AWG · DC barası: vidalı terminal 4...25 mm²/10 AWG...3 AWG · Motor: vidalı terminal 2.5...25 mm²/12 AWG...3 AWG |
| Güvenlik fonksiyonu Güvenli Yön (SDI) ile | Doğru |
| Güvenlik fonksiyonu ile Güvenli Çalışma Durdurma (SOS) | Doğru |
| Güvenlik fonksiyonu Güvenli Konum (SP) ile | Yanlış |
| Güvenlik fonksiyonu ile Güvenli programlanabilir lojik | Yanlış |
| Güvenlik fonksiyonu ile Güvenli Hız İzleyici (SSM) | Yanlış |
| Güvenlik fonksiyonu Güvenli Durdurma 1 (SS1) ile | Yanlış |
| Sft fct Güvenli Durdurma 2 (SS2) ile | Doğru |
| Güvenlik fonksiyonu ile Güvenli tork kapalı (STO) | Yanlış |
| Kapalı göstergeli | Doğru |
| Güvenlik fonksiyonu ile Güvenli fren yönetimi (SBC/SBT) | Yanlış |
| Güvenlik fonksiyonu ile Güvenli Sınırlı Konum (SLP) | Yanlış |
| Koruma tipi | Termal koruma: motor · Güvenli tork kapatma: motor · Motor phase loss: motor · Termal koruma: sürücü · Güvenli tork kapatma: sürücü · Aşırı ısınma: sürücü · Aşırı akım: sürücü · Output overcurrent between motor phase and earth: sürücü · Output overcurrent between motor phases: sürücü · Short-circuit between motor phase and earth: sürücü · Motor fazları arasındaki kısa devre: sürücü · Motor phase loss: sürücü · DC Bus overvoltage: sürücü · Hat besleme aşırı gerilimi: sürücü · Hat besleme düşük gerilimi: sürücü · Input supply loss: sürücü · Exceeding limit speed: sürücü · Kontrol devresinde kesme: sürücü |
| Genişlik | 180.0 mm |
| Yükseklik | 385.0 mm |
| Derinlik | 249.0 mm |
| Ürün Ağırlığı | 9.5 kg |
| Sürekli çıkış akımı | 32 A -de 4 kHz için normal şart · 24 A -de 4 kHz için Ağır şart |
| Çalışma yüksekliği | <= 3000 m with current derating above 1000m |
| Çalışma konumu | Dikey +/- 10 derece |
| Ürün Sertifikaları | UL · CSA · TÜV · EAC · CTick |
| İşaretleme | CE |
| Standartlar | IEC 61800-3 · IEC 61800-5-1 · IEC 60721-3 · IEC 61508 · IEC 13849-1 · UL 618000-5-1 · UL 508C |
| Montaj stili | Soğutma bloklu |
| Elektromanyetik uyumluluk | Elektrostatik deşarj bağışıklık testi seviye 3 conforming to IEC 61000-4-2 · Yayılmalı, radyo frekansı elektromanyetik alan bağışıklık testi seviye 3 conforming to IEC 61000-4-3 · Elektrik hızlı geçici/patlama bağışıklık testi seviye 4 conforming to IEC 61000-4-4 · 1.2/50 µs - 8/20 µs kesinti bağışıklık testi seviye 3 conforming to IEC 61000-4-5 · Iletimli radyo frekansı bağışıklık testi seviye 3 conforming to IEC 61000-4-6 |
| Çevre sınıfı (çalışma sırasında) | IEC 60721-3-3'e göre sınıf 3C3 · IEC 60721-3-3'e göre sınıf 3S3 |
| Darbe etkisi altında maksimum hızlanma (çalışma sırasında) | 70 m/sn² 22 ms'de |
| Titreşimsel stres altında maksimum hızlanma (çalışma sırasında) | 5 m/sn² 9...200 Hz'de |
| Titreşimli yük altında maksimum sapma (çalışma sırasında) | 2...9 Hz'de 1.5 mm |
| İzin verilen bağıl nem (depolama sırasında) | EN 60721-3'e göre sınıf 3K5 |
| Soğutma havası hacmi | 128.0 m3/h |
| Soğutmanın tipi | Zorlamalı konveksiyon |
| Aşırı gerilim kategorisi | Sınıf III |
| Düzenleme döngüsü | Ayarlanabilir PID regülatör |
| Gürültü seviyesi | 55.6 dB |
| Kirletme derecesi | 2 |
| Pil tasarım ömrü | -40…70 °C |
| Çalışma için Ortam Hava Sıcaklığı | -15…50 °C olmadan (dikey konum) · 50…60 °C değer kaybı faktörü ile (dikey konum) |
| Depolama Ortam Koşulları | -40…70 °C |
| Yalıtım | Güç ve kontrol arasındaki terminaller |
Üretici, modellerin teknik özelliklerini zaman zaman güncelleyebilir; sipariş öncesinde ekibimizden teyit almanızı öneririz.
TEKNİK KAYNAKLAR
Dokümanlar
Schneider Electric ATV340D11N4 ürün veri sayfası (PDF) ↗Schneider Electric Altivar Machine ATV340 kullanım kılavuzu (EN) (PDF) ↗Arıza kodları ve rehberler
ÜRÜNE ÖZEL İLETİŞİM
ATV340D11N4 için görüşelim.
Model kodu, adet ve uygulama bilgilerinizi paylaşın; fiyat, uygunluk ve teslim bilgisini birlikte netleştirelim.
Stok, teslim süresi ve model uygunluğu teklif sırasında netleştirilir.
